INHIBITOR: UREAZY I NITRYFIKACJI, SCHEMAT DZIAŁANIA

Aktywne stabilizatory procesów chemicznych, które wpływają na przemianę poszczególnych form azotu, podnosząc jego dostępność. Azot, bo tutaj o nim mowa, odgrywa kluczową role w tworzeniu plonu. Nie każda forma azotu, znajdująca się w nawozach mineralnych jest od razu dostępna dla roślin, niektóre muszą przejść szereg przemian, którym towarzyszą straty. Straty, które możemy zminimalizować.

Inhibitor ureazy - LIMUS® PERFORM

Hydroliza jest reakcja chemiczną, która zmienia formę amidową azotu w formę dostępna dla roślin -amonową. Podczas tej reakcji dochodzi do wytworzenia się amoniaku, który ulatnia się do atmosfery. Zadaniem inhibitora jest blokowanie tego procesu.

DAWKA: Limus® Perform stosuje się w postaci mieszaniny, wraz z płynnymi nawozami zawierającymi mocznik w dawce 0,75 – 1,0 l/ 1000l roztworu typu RSM.

Limus® Perform jest inhibitorem, który działa na formę mocznikową azotu. Szybkość przemiany tej formy w formę dostępna uzależnione jest od kilku czynników: wilgoć, temperatura oraz rodzaj i pH gleby. Straty azotu, które pojawiają się podczas tej przemiany mogą sięgać od 2-80%. W obecnej sytuacji na rynku rolnym, niestabilnych cenach nawozów, ważna jest ekonomia oraz szukanie nowych rozwiązań pozwalających na redukcje kosztów, a zwiększenie zysków.

Inhibitor nitryfikacji NovaTec® ONE

Nitryfikacja jest reakcją przemiany formy amonowej azotu w formę azotanową. W reakcji biorą udział bakterie z rodzaju Nitrosomonas. Forma azotanowa, choć najlepiej przyswajalna przez rośliny w glebie ulega stratom, dochodzi do ich wymywania azotanów. Zadaniem jest wyhamowanie tej reakcji jak najdłużej. Inhibitor NovaTec® One zawiera substancję czynną DMPP, która wyhamowuje ten proces, działając na deaktywność bakterii.  Okres działania tego inhibitora to aż 12tygodni, w optymalnych warunkach. W tym okresie efektywność nawożenia wzrasta, dostępność azotu dla roślin utrzymuje się przez dłuższy czas, co pozwala na ograniczenie dawek azotu dzielonych. 

NovaTec® One przeznaczony jest do stosowania jako dodatek z płynnym nawozem azotowym typu RSM w dawkach 5,0 – 6,5l / 1000l RSM.

O firmie

Firma AGROAS założona w 1992 r., lider rynku działający w branży kompleksowego zaopatrzenia rolnictwa i obrotu płodami rolnymi, jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w regionie. Zasięgiem działania obejmuje Polskę południowo-zachodnią. Zatrudnia blisko 300 pracowników.

Archiwum

Tagi

Polityka prywatności

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Tylko niezbędne
Zgoda na wybrane
Zgoda na wszystkie