Części do maszyn rolniczych HORSCH – innowacyjne rozwiązania w zakresie uprawy gleby

AgroAS od wielu lat zaopatruje polskich rolników w wysokiej jakości maszyny rolnicze wiodących marek. Warto zaznaczyć, że firma jest także dystrybutorem oryginalnych części do maszyn rolniczych HORSCH. Mogą być Państwo pewni, że zakupione u nas części są optymalne dla Waszej maszyny i gwarantują jej maksymalną wydajność.

 

 

Dlaczego optymalny wybór części do maszyn rolniczych jest ważny?

 

Nie warto iść na kompromis, kupując zamiennik. Zakup odpowiednich części do maszyn rolniczych powinien być w pełni przemyślany i dostosowany do wymagań zarówno samych pojazdów oraz urządzeń, jak i potrzeb użytkowników. Wspominając o częściach HORSCH, chcę trochę przybliżyć logistykę marki. Punktem wyjścia dla dostaw części zamiennych HORSCH na całym świecie jest nowoczesne centrum logistyczne w siedzibie firmy w Schwandorfie. Sercem tego centrum logistycznego jest powierzchnia magazynowa wysokiego składowania o wysokości 17 m i powierzchni 2200 m². 11 miejsc do przygotowania wysyłek gwarantuje sprawną i szybką obsługę zamówień.

uprawa gleby

Dobre przygotowanie gleby pod wysiew roślin zapewniają agregaty uprawowe o różnej konstrukcji. Dużą grupę wśród tych urządzeń stanowią narzędzia z zębową sekcją uprawową i wałami ugniatającymi. W  zasadzie wszystkie bierne agregaty uprawowe są oparte na kultywatorze z zębami typu S. Do wyboru są różne redlice i wały ugniatające.

 

 Innowacyjne rozwiązania w zakresie uprawy gleby:

  • Końcówka stalowa, zredukowana do szerokości 50  mm z  końcówką z  węglików spiekanych oraz dodatkową boczną powłoką węglikową. 
  • Żłobkowanie w części środkowej gwarantuje mniejsze ścieranie. 
  • Zęby z dwoma śrubami zamiast tylko jednej - druga śruba mocuje również płytkę prowadzącą.

 

Zalety:

  • ośmiokrotnie, maks. nawet dziesięciokrotnie dłuższa żywotność 
  • do użytku również w warunkach kamienistych 
  • brak zużycia wzdłużnego 
  • stale dobra penetracja
  • dobra i równomierna jakość uprawy 
  • równowaga między stalowym korpusem a węglikiem 
  • nakładanie się płyt prowadzących
  • oszczędność czasu i kosztów dzięki rzadszej wymianie redlic 
  • mniejsze koszty narzędzi na hektar 
  • zabezpieczenie redlicy dwoma śrubami
  • nakładanie się płyty prowadzącej 
  • ochrona głównego obszaru zużycia 
  • nakładanie się tarczy prowadzącej ostrza redlic
  • trzykrotnie wydłużona żywotność płyty prowadzącej

 

Końcówka węglikowa HM 

  • Końcówka stalowa, zredukowana do szerokości 45 mm z końcówką węglikową. 
  • Przez cały okres eksploatacji ostrze redlic pozostaje pełnej długości. Gwarantuje to, że kąt redlic jest zawsze optymalny dla najlepszego efektu mieszania przy niskim zapotrzebowaniu na moc. 

Części do kombajnu Horsch. Co wybrać: tarcze czy zęby?

 

Najkrótsza odpowiedź brzmi: najbardziej zależy to od samego kombajnu. A dalej – od tego, czego rolnik oczekuje od talerzówki. Dobra praktyka rolnicza mówi, że uprawa ścierniska zaczyna się już od kombajnu, a dokładniej mówiąc od tego, jak dobrze kombajn rozdrobni słomę, jeśli ta pozostaje na polu, i jak dobrze rozrzuci plewy. Jeśli kombajn jest wyposażony w system rozdrobnienia słomy i plew, tak że dobrze rozdrobnioną słomę rozłoży równomiernie na szerokości koszenia, to w przypadku ścierniska zbożowego lub rzepaczanego z powodzeniem wystarczy klasyczna talerzówka. Jeśli natomiast rozłożenie słomy po kombajnie nie jest najlepsze lub słoma jest stosunkowo długa, to lepiej sprawdzą się agregaty zębowe. Niezależnie od decyzji, HORSCH oferuje najwyższej jakości części do maszyn rolniczych.

 

Popularna talerzówka, czyli krótka brona talerzowa, z pozoru jest bardzo prostym rozwiązaniem, jednak jej uniwersalność w wielu przypadkach stanowi klucz do zadowolenia z jej pracy, ponieważ oprócz ściernisk zbożowych rolnicy często muszą radzić sobie z twardymi ścierniskami – kukurydzianymi, rzepaczanymi i słonecznikowymi. Dlatego oprócz modeli CT i RT z talerzami o średnicy 52 cm firma HORSCH proponuje również model HD z talerzami o średnicy 62 cm i znacznie większym rozstawie między rzędami talerzy i między drugim rzędem talerzy a wałem. W modelu HD odległości te wynoszą ponad 1,3 m. Dzięki znacznie mocniejszej budowie niż RT i CT oraz dzięki wadze modelowi HD niestraszne są wysokie i twarde ścierniska nawet w trudnych jesiennych warunkach.

Konfiguracja maszyn rolniczych dostosowana do potrzeb gospodarstwa.

 

Klasyczne talerzówki o średnicy tarczy 52 cm są zaś narzędziami, które można skonfigurować bardzo szeroko. Oznacza to, że gospodarstwa szukające dobrej jakościowo części do maszyn rolniczych  w rozsądnej cenie mogą wybrać model CT lub RT tylko z pojedynczym wałem i bez narzędzi dodatkowych. Natomiast dla tych gospodarstw, które od talerzówki wymagają więcej, np. możliwości pocięcia międzyplonu i wymieszania go z górną warstwą gleby, modele RT można wyposażyć w wał nożowy z przodu operowany hydraulicznie, a w przypadku modeli CT – złożyć kombinację talerzówki zawieszonej z tyłu i wału nożowego Cultro zawieszonego na przednim TUZ. Jeśli do tego talerzówka miałaby wysiewać np. międzyplon bezpośrednio w ściernisko, oba modele z powodzeniem można wyposażyć w siewnik rzutowy MiniDrill.

 

Średnica klasycznych talerzówek HORSCH, czyli modeli CT i RT, wynosząca 52 cm została tak dobrana celowo, aby zapewnić odpowiednio dużą prędkość obrotową podczas pracy z prędkością ok. 15 km/h do całopowierzchniowego podcięcia i delikatnego wymieszania warstwy gleby już od 3–4 cm. Co ważne, umieszczenie dwóch tarcz na jednym ramieniu nie tylko zwiększa prześwit praktycznie o 50% w porównaniu do rozwiązań z jednym talerzem na jednym ramieniu, ale przede wszystkim umożliwia zastosowanie bardzo szerokiej obejmy na ramie, której szerokość wynosi 40 cm. 

 

Dlatego nawet przy najbardziej twardym ściernisku talerzówki HORSCH CT i RT nie tylko nie mają problemu z zagłębieniem się, ale przede wszystkim kąt natarcia talerzy praktycznie się nie zmienia, gdyż szeroka obejma nie ma możliwości odchylenia się na ramie.
 

Optymalne rozwiązania dla stabilnej pracy brony talerzowej

 

W przypadku modeli RT, które mają swój układ jezdny umieszczony prawie nad wałem, nie wpływa on negatywnie na stabilność brony talerzowej podczas pracy. Talerzówka może pracować spokojnie dzięki systemowi SoftRide, czyli amortyzacji układu jezdnego w pozycji polowej. Zamiast talerzy Rolnicy, którzy pozostawiają na ściernisku nieco dłuższą słomę, sami już pewnie przekonali się, że talerze nie zawsze dobrze radzą sobie z rozprowadzeniem słomy po polu. Tutaj mogą popisać się agregaty zębowe. Jednak do uprawy ścierniskowej powinny być to zęby, które mogą pracować naprawdę płytko (2–3 cm) i podcinać możliwie na całej szerokości. Tak właśnie skonstruowany jest agregat Cruiser SL (zawieszany) i XL (zaczepiany). Pięć lub sześć rzędów zębów o wstępnym naciągu na poziomie 150 kg sprawia, że z jednej strony zęby są niewrażliwe na odchylenia na boki, a z drugiej mają możliwość pracy w linii ciągnięcia. Długa droga słomy między zębami sprawia, że nawet większa ilość słomy pozostawiona przez kombajn w jednym miejscu, np. na dojeździe do uwrocia, będzie równomiernie rozciągnięta. Cruiser jest pomyślany tak, aby dać również możliwość wykorzystania poza ścierniskiem. Zastosowanie redlic gęsiostopkowych umożliwia płytkie podcięcie na całej szerokości, natomiast węższe redlice 50 i 80 mm pozwalają na przygotowanie pola pod siew na głębokość do 15 cm. 

Oryginalne części do maszyn HORSCH to klucz do spełnienia indywidualnych potrzeb w uprawie gleby.

 

Rozwiązania firmy HORSCH dotyczące uprawy gleby, podobnie jak siewniki i opryskiwacze tej marki, pomogą Państwu w jak najlepszy sposób zaspokoić indywidualne potrzeby związane z uprawą gleby, a tym samym osiągnąć wcześniej obrane cele. Oryginalne części HORSCH spełniają najwyższe wymagania stawiane nowoczesnej uprawie. 

O firmie

Firma AGROAS założona w 1992 r., lider rynku działający w branży kompleksowego zaopatrzenia rolnictwa i obrotu płodami rolnymi, jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w regionie. Zasięgiem działania obejmuje Polskę południowo-zachodnią. Zatrudnia blisko 300 pracowników.

Archiwum

Tagi

Polityka prywatności

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Tylko niezbędne
Zgoda na wybrane
Zgoda na wszystkie