Lata 1998-2003

ROK 1999

Do roku 1999 zatrudnienie zwiększano proporcjonalnie o ok. 40% rocznie. W tym okresie zaczęto również zlecać badanie ksiąg rachunkowych przez biegłych rewidentów. W marcu 1999 roku AGRO‑AS bierze w dzierżawę bazę magazynową w Nowej Wsi Małej o powierzchni około 2 ha oraz zapleczu magazynowym o łącznej powierzchni około 2000 m2. Działalność zostaje poszerzona o skup i sprzedaż płodów rolnych (zbóż) od rolników indywidualnych oraz firm rolniczych (głównie Rolnicze Spółdzielnie Produkcyjne oraz firmy prywatne działające w branży rolniczej).

LATA 1999-2000

Na przełomie roku 1999 i 2000 wybudowany zostaje elewator zbożowy niemieckiej firmy RIELA o pojemności ok. 4 500 ton wraz z suszarnią i czyszczalnią. Zostaje utworzone laboratorium wyposażone w niezbędne urządzenia do analizy skupowanego ziarna zbóż i rzepaku. Handel płodami rolnymi (gł. zboża) staje się znaczącym elementem działalności firmy. Początkowo był to obrót na poziomie kilku tysięcy ton.

ROK 2001

Rok 2001 to już ok. 60 000 ton sprzedaży zbóż. Ilości te powodują, iż spółka AGRO-AS postrzegana jest przez przetwórców zboża jako bardzo poważny partner. W roku 2000 zostaje uruchomiona stacja paliw, jednocześnie wprowadzono handel olejami silnikowymi. Budynki znajdujące się na terenie bazy są systematycznie remontowane i odnawiane. Na dzień dzisiejszy obiekty te stanowią własność firmy. Jednocześnie ze wzrostem obrotów zbożem następuje gwałtowny wzrost sprzedaży nawozów. Zostajemy dystrybutorem firmy KEMIRA oraz YARA (HYDRO). Sprzedaż nawozów sięga kilkunastu tysięcy ton. Ze względu na wielkość obrotów w marcu 2001 roku firma została wpisana do KRS oraz przekształcona w spółkę jawną.

LATA 2002-2003

W latach 2002-2003 zostaje zakupiony nowoczesny sprzęt rolniczy: kombajny Claas Lexion, ciągniki John Deere, agregaty uprawowe, przyczepy transportowe, pługi, siewniki, opryskiwacz samojezdny Hardi o łącznej wartości ok 5 000 000 PLN. Sprzęt ten pozwala firmie na świadczenie usług w rolnictwie. Zatrudnienie sięga 40 osób. 

Polityka prywatności

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Tylko niezbędne
Zgoda na wybrane
Zgoda na wszystkie