Używane maszyny rolnicze – dlaczego warto zainwestować?

Trudno dziś wyobrazić sobie nowoczesne gospodarstwo bez ciągle rozwijającego się parku maszynowego. Braki maszynowe w gospodarstwie mogą stwarzać bardzo duże kłopoty. Nic więc dziwnego, że coraz więcej rolników stara się modernizować swój park maszynowy i kupuje maszyny rolnicze. Problemy z dostępnością maszyn nowych oraz rosnące ceny sprzętów skłaniają do zakupów maszyn na rynku wtórnym.

Sytuacja na rynku maszyn rolniczych

Panująca obecnie na rynku rolniczym sytuacja jest dosyć skomplikowana, czas oczekiwania na nowe maszyny długi, a okoliczności na świecie niepewne. Skutki odczuwa każdy, w tym producenci maszyn oraz części do maszyn rolniczych, przez co terminy dostaw uległy diametralnej zmianie. Branża rolnicza nie mogła jednak dać się zatrzymać trwającej od dwóch lat pandemii ani rozgrywającej się za wschodnią granicą wojnie. Krowy musiały jeść i być dojone, ziarno zasiane, a plony zebrane. W branży rolniczej to czas odgrywa kluczową rolę, dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup używanych maszyn rolniczych. W tym przypadku rolnicy kierują się dwoma najważniejszymi aspektami - a są nimi:

  • dostępność – liczba maszyn używanych na rynku wtórnym, a także w AGROAS jest dość duża, a oferta rozbudowana;
  • cena – ceny maszyn używanych zazwyczaj są atrakcyjne, dzięki czemu część budżetu możemy przeznaczyć na późniejszy serwis maszyn rolniczych, inne udoskonalenia gospodarstwa lub na bieżące wydatki.

Te dwa czynniki przyczyniły się w głównej mierze do wzrostu sprzedaży maszyn używanych w roku poprzednim, a możemy przypuszczać że w roku 2022 maszyny na rynku wtórnym staną się jeszcze bardziej popularne i pożądane. Warto podkreślić, że na rynku wtórnym znajdziemy całe spektrum urządzeń, począwszy od siewników, na traktorach i kombajnach kończąc.

Na co zwracać uwagę, kupując używane maszyny rolnicze?

Decyzja o zakupie używanej, a także nowej maszyny, powinna zależeć głównie od potrzeb danego gospodarstwa. Kupując używane maszyny rolnicze, musimy zweryfikować przede wszystkim kilka istotnych kwestii. Na co zwrócić uwagę? Bardzo ważny jest:

  • stan techniczny pojazdu, brak wycieków  i uszkodzeń,
  • liczba motogodzin na liczniku,
  • odpowiednia moc maszyny, przystosowana do potrzeb gospodarstwa,
  • historia pojazdu.

Kupując używane maszyny rolnicze od osoby prywatnej, wszystkie te kwestie musimy zweryfikować samodzielnie, z pomocą serwisu lub mechaników. Coraz częściej maszyny używane pojawiają się w ofercie dealerów sprzętów nowych – tak dzieje się też w AGROAS. Wszystkie sprzedawane przez firmę maszyny używane przechodzą pełną diagnostykę pod kątem stanu mechanicznego oraz liczby motogodzin w przypadku ciągników lub kombajnów (czy jest oryginalna z potwierdzeniem pisemnym z ASO). Mamy także wgląd do pełnego wyposażenia, w jakim maszyna wyjechała z fabryki, wiemy zatem, co w danym sprzęcie znajdziemy. Dzięki temu możemy dobrać sprzęt odpowiedni do danego gospodarstwa.

Zakup maszyny rolniczej z drugiej ręki nie jest czymś łatwym, a inwestycja w sprzęt, którego nie jesteśmy pewni, może wiązać się z wysokimi kosztami w przyszłości, wynikającymi np. z remontów i napraw. Zakup maszyny używanej od dealera daje pewność, że jest to sprzęt sprawdzony, a wszystkie kwestie dotyczące np. przebiegu potwierdzone. W ten sposób mamy pewność, że zminimalizujemy wydatki na przyszłe remonty takich maszyn. Wszystkie dostępne maszyny w sprzedaży sieci AGROAS dostępne są na stronie internetowej AgroAs.pl, a także na portalach aukcyjnych.

O firmie

Firma AGROAS założona w 1992 r., lider rynku działający w branży kompleksowego zaopatrzenia rolnictwa i obrotu płodami rolnymi, jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w regionie. Zasięgiem działania obejmuje Polskę południowo-zachodnią. Zatrudnia blisko 300 pracowników.

Archiwum

Tagi

Polityka prywatności

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Tylko niezbędne
Zgoda na wybrane
Zgoda na wszystkie