Blog 4 Asy Roku

HorschConnect — Inteligentne rozwiązania w rolnictwie

Ustalanie aktualnego położenia maszyny na polu lub sterowanie siewnikiem za pomocą aplikacji – te i jeszcze inne możliwości realizuje HorschConnect. Celem jest jak najefektywniejsza wymiana danych między maszyną a rolnikiem/serwisem/dealerem oraz pełniejszy kontakt odnośnie pracy maszyny pomiędzy rolnikiem, dealerem i firmą HORSCH. Od 2022 roku cyfrowy świat HORSCH może być również używany przez rolnika - użytkownika końcowego i będzie stale rozbudowywany.


HorschConnect to nowa rodzina produktów w dziedzinie łączności bezprzewodowej i cyfryzacji maszyn rolniczych. Obejmuje wszystkie zmiany i funkcje związane z cyfryzacją maszyn HORSCH i ich systemów, takie jak aplikacja MobileControl, która umożliwia sterowanie maszynami za pomocą smartfona, lub portal HorschConnect Telematics do rejestracji danych telemetrycznych. W ten sposób można uprościć procesy podejmowania decyzji o sposobie pracy maszyny i zoptymalizować przepływ informacji.


Za pomocą HorschConnect rolnik może przeglądać efekty pracy swojej maszyny na bieżąco i informacje historyczne, takie jak prędkość robocza lub dawka nawożenia. Wszystko w przyjaznym dla użytkownika środowisku – smartfon lub komputer.
Powiadomienia push o różnych zdarzeniach na maszynie pomagają zoptymalizować procesy i zwiększyć wydajność – jednym z wielu przykładów jest np. kalkulacja pozostałej ilości ziarna/nawozu w zbiorniku. Ponadto zdalna diagnostyka i komunikaty o błędach umożliwiają proaktywną i jeszcze bardziej ukierunkowaną obsługę maszyn.


Świat aplikacji umożliwia jeszcze bardziej intuicyjną i komfortową pracę z maszynami HORSCH. Tutaj wybrane funkcje maszyny mogą być wykonywane i sterowane za pomocą smartfona. Celem aplikacji jest ułatwienie pracy rolnikowi. Na przykład sam operator lub osoba nadzorująca może intuicyjnie i szybko skalibrować np. siewnik za pomocą aplikacji, wprowadzić wartości, aby możliwie szybko rozpocząć pracę. Ponadto w aplikacji znajdują się wszystkie informacje o maszynie.


Rozwiązanie sprzętowe SmartCan łączy maszynę z Internetem lub bezpośrednio smartfonem za pomocą zintegrowanego modemu WiFi i GPS. Zintegrowana karta pamięci zapewnia dodatkową kopię zapasową danych, gdy nie ma zasięgu sieci komórkowej. HORSCH oferuje kompleksowy system dla wszystkich maszyn rolniczych - od siewu i ochrony roślin po siewniki punktowe Maestro - i tym samym robi decydujący krok w kierunku cyfryzacji, ułatwiając pracę w rolnictwie i automatyzując procesy.


Aby zaoferować klientowi jak najlepsze korzyści, HorschConnect będzie w przyszłości kompatybilny również z innymi, zewnętrznymi systemami. Oznacza to, że nie jest poszukiwane izolowane rozwiązanie, ale tworzona jest kompatybilność i łączność z innymi systemami, zwłaszcza w odniesieniu do telemetrii.

      

O firmie

Firma AGROAS założona w 1992 r., lider rynku działający w branży kompleksowego zaopatrzenia rolnictwa i obrotu płodami rolnymi, jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w regionie. Zasięgiem działania obejmuje Polskę południowo-zachodnią. Zatrudnia blisko 300 pracowników.

Archiwum

Tagi

Polityka prywatności

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Tylko niezbędne
Zgoda na wybrane
Zgoda na wszystkie